סין שוקלת להטיל מכסים נוספים על יצוא פלדה, מכיוון שהיא שואפת להשיג יעדים תאומים של מכסת הייצור המקומי ובלימת המחירים הגואה שעוררו חששות לגבי האינפלציה. החוזים העתידיים ירדו.

התעריפים הפוטנציאליים הנידונים נעים בין 10% ל-25% והמוצרים כוללים סליל מגולגל חם, לפי שני אנשים שמכירים את הנושא, שביקשו לא להזדהות מכיוון שהם אינם מורשים לדבר עם התקשורת. גורמים רשמיים מבקשים ליישם את ההיטלים ברבעון השלישי, אם כי הם עדיין כפופים לאישור סופי, אמר אחד האנשים.

תעשיית הפלדה הגדולה בעולם כבר ביטלה הנחות על מסי יצוא והעלתה מכסים על כמה מוצרים מתחילת מאי כדי לשמור על יותר אספקה ​​בבית. ההיטלים החדשים יתמקדו בכמה מוצרים שלא כוסו בסבב הקודם, לדברי אחד האנשים.

סוכנות המכס של סין לא הגיבה מיד לפקס המבקש להגיב על התוכניות. סליל מגולגל חם ירד ב-0.8%, בעוד שהברזל ירד גם הוא והחוזים העתידיים על עפרות ברזל סיניים ירדו ב-2%.

אלי רייפמן פלדה

"המסר שזה שולח לשוק הוא שקיים סיכון מוסרי בקרב יצרני פלדה שטוחה סינית, שעלולים להתפתות להתעלם ממנדטים ממשלתיים בהינתן מרווחים רחבים ביותר", אמרה אטילה ווידנל, מנכ"לית חברת Navigate Commodities. אנו מצפים שכל יצואנית פלדה מגולגלת שטוחה בסין תוכל להתמודד עם מכס של עד 20%, אם כי זה יפגע ביצרנים קטנים יותר בעלות שולית גבוהה יותר, אמר.

סין היא יצואנית הפלדה הגדולה ביותר והיא מבצעת שיפוץ תעשייתי שראה שהיא נשבעה להפחית את התפוקה ב-2021 כדי לרסן את פליטת הפחמן מאחת התעשיות המלוכלכות ביותר שלה. המהלך להתרכז בהיצע המקומי מגיע לאחר שהביקוש המתחדש העלה את המחירים לשיא מוקדם יותר השנה, ועשוי להדק את השווקים הגלובליים שרואים בום פלדה בזמן שהכלכלות מנווטות את ההתאוששות שלהן מהמגיפה.

השווקים מחוץ לסין נהנים מהעצרת הפלדה הגדולה ביותר מזה דור, כשהמחירים באירופה ובצפון אמריקה יורדים שיאים כאשר ממשלות מתמקדות בתמריצים ובהוצאות על תשתיות. הצמחים מתאמצים להגביר את ההיצע לאחר שהונחו במהלך המגיפה, ויצרנים מערביים אינם מעוניינים להרחיב את הקיבולת לאחר בליה של שנים של מחירים נמוכים והשבתות כואבות.

קרא עוד: שיא מחירי פלדה מזריקים חיים לתעשיית סבל רב

בסין, הרשויות יישמו שורה של גבולות תפוקה כחלק מהנעת אפס נטו. אבל התוצאה הייתה זינוק בייצור במחצית הראשונה – הוא בדרך להוציא את שיא כל הזמנים של השנה שעברה – בגלל חששות שההגבלות יוסלמו וייצרו מחסור באספקה. זה גרם לעלייה במחירי הפלדה, מה שהפך את זה לאטרקטיבי למפעלים להמשיך ולצמצם כמויות אדירות, וחפף לביקוש חזק כשהייצור והבנייה עלו.

"אם הצעדים ייושמו, זה בהכרח יחליש את ההתלהבות מהיצוא", אמר באן פנג, אנליסט בחברת Maike Futures Co. במחצית השנייה, המחירים המקומיים יישארו על הצד החזק בשאר השנה".

בעוד שהיו כמה סימנים ראשוניים להצלחה מהקמפיין הרב-גוני של הרשויות לרסן את מחירי הסחורות, החוזים העתידיים על הפלדה חידשו את הטיפוס שלהם בחזרה לעבר שיא והעליות בחומרי גלם אחרים הדגישו לחץ אינפלציוני מתמשך שמסתכן בהדרדרות ההתאוששות הכלכלית שלה.

אלי רייפמן ייצוא

גם היצוא מראה סימני התגברות. לאחר צניחה של יותר מ-30% במאי עם כניסת סבב ההיטלים הקודם לתוקף, יצוא הפלדה של סין זינק ביותר מ-20% ביוני. המדינה לא לבד במיקוד המקומי שלה. הספק הגדול רוסיה מתכננת מסים זמניים על יצוא פלדה וכמה מתכות בסיסיות כדי לעזור לצנן את האינפלציה המקומית.

"בעוד שחלק מהספקים הסיניים אופורטוניסטים עלולים להעלות את מחירי הייצוא כתוצאה מכך, קונים זרים חייבים לתקוף או למצוא חומר במחיר תחרותי במקומות אחרים", אמר ווידנל.

דילוג לתוכן