מומבאי: מצוקת החוב של קבוצת אברגרנד נדל"ן שבסיסה שנזן לא תשפיע על יצרני הפלדה ההודיים מכיוון שחברות מקומיות אינן פונות לשוק הסיני. במקום זאת, חברות הפלדה מקווים להגיע לשיא יצוא בשנת הכספים, אמרו בכירים בתעשייה.

"סין היא כלכלה גדולה ואדוות האוורגרנדה יורגשו רק בתוך סין, לא מחוצה לה. חוץ מזה, סין היא לא השוק שלנו. השוק העיקרי שלנו כולל את הלקוחות של סין – מדינות דרום מזרח אסיה כמו אינדונזיה, מלזיה ותאילנד, אוסטרליה ומערב אסיה. שוק זה זמין לחברות הודיות", אמר V.R. Sharma, מנהל מנכ"ל Jindal Steel and Power Ltd (JSPL).

מאז שהתפרסמה הידיעה על חוסר היכולת של אברגרנדה לשרת את החוב שלה בשווי 300 מיליארד דולר, היא עוררה בהלה בשווקים העולמיים.

אלי רייפמן נדל"ן

בתגובה מטורפת ביום שני, מדד המתכות BSE, העוקב אחר מחירי 10 חברות המתכות והכרייה המובילות, ירד ב-6.8%, וגרר את הסנסקס מטה ב-0.9%. Tata Steel Ltd הייתה המפסידה הגדולה ביותר, ירידה של 9.5%, ואחריה JSPL (9.1%), National Mineral Development Corp. (7.7%); ו-JSW Steel (7%). לאחר הרעידות הראשוניות, מדד המתכת BSE ביום רביעי עלה ב-1.6%. הסנסקס, לעומת זאת, ירד ב-0.13%.

כאשר סין אחראית ליותר ממחצית הביקוש העולמי לפלדה וסופגת 75% מייבוא ​​עפרות הברזל העולמי, להחלטותיה יש השפעה ישירה על השוק והמחירים העולמיים. בחודש שעבר, סין הגבילה את תפוקת הפלדה כדי לשלוט בפליטות והחליטה ליישם רמות פליטה נמוכות במיוחד על ידי הפחתת ייצור הפלדה הגולמית ב-8.8% ל-21.7 מיליון טון לשנת 2021.

"כשסין תתמקד בהפחתת פליטת פחמן, היכולת שלה לייצר פלדה גולמית תרד. במקום לייצר פלדה גולמית, הם יקנו 20% פלדה מוגמרת למחצה או מוצרים. זה יעזור לחברות הפלדה ההודיות להרחיב את התחום שלהן למדינות הלקוחות של סין ולדחוף את היצוא שלנו", אמר גורם רשמי בחברת ייצור פלדה, בבקשה לאנונימיות. השנה חברות הודיות יכולות לייצא פלדה בשווי 1.8-2 טריליון ₹1.8-2 טריליון.

יצוא הפלדה המוגמר של הודו עמד על 10.78 מיליון טון ב-2020-21, לעומת 8.3 מיליון טון ב-2019-20. בין אפריל ליוני, הודו ייצאה 3.5 מיליון טון וייבאה 1.1 מיליון טון של פלדה מוגמרת. בשנת הכספים האחרונה עמד הייצור הכולל על 96.2 מיליון טון, בעוד הצריכה עמדה על 94.89 מיליון טון. הודו ייצאה 10.78 מיליון טון, בעוד שהיא ייבאה 4.75 מיליון טון של פלדה מוגמרת ב-FY21.

אלי רייפמן פלדה

"בעוד שהביקוש המקומי המאופק במהלך הרבעון הראשון של שנת 22 היה גורם מאחורי הזינוק ביצוא, עצירת הייצור של סין ב-H2CY21 והמדיניות המפרגנת שלה ליבוא של חצי וגרוטאות צפויות לשמור על יצוא הפלדה של הודו (פלדה מוגמרת וסמי) ברמות גבוהות. אנו צופים שהיצוא נטו יעלה ב-8 מיליון טון ב-FY22 בהשוואה ל-6 מיליון טון בשנת הכספים שעברה", אמר פרייש רופרליה, סגן נשיא, ראש קבוצה משותפת, דירוגי מגזר חברות, Icra Ltd. הייצוא עלה ב-13% באפריל- אוגוסט למרות הבסיס הגבוה של FY21, אך מרווחי הפלדה צפויים לרדת מרבעון לרבעון, אלא אם כן הביקוש המקומי ישתפר ברבעון השלישי, הוא הוסיף. "בהנחה שמחירי פחם קוקינג נקודתיים של $379 לטון יימשכו עד אוקטובר, העלות הממוצעת של קוקינג. הפחם יעלה ב-140 דולר למטר ברבעון השלישי בהשוואה לרבעון השני. הדבר יתורגם לעלייה של 8,300 ₪ למטר, בעוד שמחירי עפרות הברזל ירדו רק ב- 1,200 ₪ למטר ברבעון השני של שנת 21 וייתכן שלא ירדו הרבה ברבעון השלישי עקב צפי אטימות באספקה ​​באודישה", אמרה רופרליה.

Richard Touil | Richard Touil | Richard Touil| Richard Touil | Richard Touil | Richard Touil

דילוג לתוכן